Bets10'un Yeni Sitesi Milyar'da 8.000 TL Hoşgeldin Bonusu Sizi Bekliyor! Hemen Üye Ol!

KKTC’de Hükümetin İlk Sınavı Bet Ofisler Olacak

Hükümetin İlk Sınavı Bet OfislerKuzey Kıbrıs’ta genel seçimin ardından yeni başbakan Tufan Erhürman oldu. Göreve gelmesinin ardından yaptığı ilk iş ise bet ofisleri hakkında kapsamlı bir rapor istemekti.

Seçim öncesinde neredeyse tüm partilerin ortak bir vaadi bulunuyordu. Bu da kanayan yara olarak görülen bet ofislerin kapatılmasıydı. Seçim sonuçlandı ama henüz bu konuda somut bir adım atılmadı. Yeni başbakan Tufan Erhürman’ın da bu konu üzerinde çalışmalar yaptığı ve bet ofisler hakkında kapsamlı bir rapor istediği belirtildi.

2016 yılında HP Genel Başkanı sıfatıyla Kudret Özersay, iktidara gelmeleri durumunda bet ofisleri kapatacağını açıklayan ilk genel başkandı. O dönem ciddi tartışmalara sebep olmuş ve konu meclise taşınmıştı Aynı dönem CTP Genel Sekreteri olarak görev yapan Tufan Erhürman ise konu ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu. Bet ofislere karşı olduğunu ama çözümün bet ofisleri kapatmakta olmadığı açıklamıştı.

Kıbrıs Genç TV’de yayınlanan ve Mustafa Alkan’ın hazırladığı “Er Meydanı“ isimli programda konuşan Erhürman, halkın hükümeti takip etmesini, sadece eleştirmemesini, takdir de etmesini istedi.

Başbakanlık makamına oturur oturmaz, bet ofislerle ilgili geniş bir rapor istediğini, raporda bet ofis sayısı, sağlanan maddi gelir, personel sayısı ve başka ülkelerdeki durumun yer alacağını kaydeden Erhürman, ülkede en büyük sıkıntı ve eksiklik gördüğü istatistik kurumu oluşturulması içinde çalışma başlatıldığını bildirdi.

“Nüfusu bile bilmiyoruz. Kaç kanser hastası var, kaç çocuğumuz okula gidiyor? İstatistik Kurumu benim açımdan öncelikli” diyen Erhürman, halka güvendiğini vurguladı ve “Umudumuzu kesmeyelim, öz güvenimizi, birbirimize inancımızı, dayanışmamızı yitirmeyelim. Ben bu ülkede insanlarımıza güveniyorum” dedi.

Sonuç olarak bet ofislerle ilgili bir şeylerin değişeceği tahmin ediliyor ama bet ofisleri kapatmak şu an için pek mümkün durmuyor.

Girne’de Sanal Bahis Operasyonunda 5 Kişi Tutuklandı
WorldStarBet Davasında Sonuç Çıktı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top