Bets10'un Yeni Sitesi Milyar'da 8.000 TL Hoşgeldin Bonusu Sizi Bekliyor! Hemen Üye Ol!

Tufan Erhürman Bet Ofisleriyle İlgili Açıklamalarda Bulundu

KKTC Başbakanı Tufan ErhürmanBaşbakan Tufan Erhürman, geçtiğimiz günlerde yaptığı basın toplantısıyla merak edilen tüm sorulara yanıt verdi. Sağlık sektörü, cezaevlerindeki son durum ve daha birçok konuya değinen Erhürman, bet ofislerin de geleceğini açıkladı.

Geçtiğimiz hafta Kuzey Kıbrıs’ta gündem yine bet ofislerdi. Bet ofis yetkilileriyle bir araya gelen Tufan Erhürman konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı. Daha sonra birçok haber sitesi Erhürman’ın bet ofislerle belediye seçimlerini görüştüğünü iddia etti. Başbakan kendi sosyal medya hesabından bu iddiaları yalanladı ve bir açıklama yapacağını belirtti. Beklenen açıklama geldi ve bet ofislerin akıbeti de belli oldu.

Yaptığı açıklamada algı operasyonu yapıldığını ve bet ofis sahipleriyle herhangi bir oy pazarlığı içinde bulunmadığını söyleyen Erhürman, bet ofislerinin sayısının 51 olduğunu ve bet ofis sahipleriyle bu sayının 40’a düşmesinde mutabık kaldıklarını belirtti. Ayrıca KKTC vatandaşlarının kumarhanelere girmesine asla müsamaha göstermeyeceklerini dile getiren Erhürman, böylece bet ofis hakkındaki bilinmezlikleri ortadan kaldırdı.

51 bet ofisi yaklaşık 5 şirkete ait. Bu 51 bet ofisinde de 1.000’in üzerinde çalışan mevcut. Bet ofislerin biranda kapatılma kararı aynı zaman 1.000 kişinin işsiz kalması anlamına gelecek. Çalışma şartları da çok üst düzey olmadığı için bet ofislerinin kapatılmayacağı zaten tahmin ediliyordu. Aynı şekilde bet ofislerle ilgili yaptırımın sayının azaltmasıyla gündeme geleceği tahminler arasındaydı. Kısacası; Erhürman’ın açıklamalarında sürpriz bir durum ortaya çıkmadı.

51 bet ofisinin 40’a indirilmesiyle halkın şikayetçi olduğu “adım başı 1 bet ofis var” durumu da belli ölçülerde kontrol altına alınacak. İlerleyen yıllarda sayının biraz daha azaltılması ve burada çalışanlar için yeni iş alanları oluşturulması bekleniyor. Ancak bunun yakın bir zaman içinde hayata geçirilmesi çok kolay değil…

Kuzey Kıbrıs'ta Bet Ofis Konusunda Son Perde
Girne’de Sanal Bahis Operasyonunda 5 Kişi Tutuklandı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top