Bets10'un Yeni Sitesi Milyar'da 8.000 TL Hoşgeldin Bonusu Sizi Bekliyor! Hemen Üye Ol!

WorldStarBet Davasında Sonuç Çıktı

WorldStarBet davası zanlısıGeçtiğimiz aylarda çalıştığı bet ofisten 3.734 TL tasarrufuna geçiren E.C, çıktığı Girne Ağır Ceza Mahkemesi’nde 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. E.C, çaldığı her 20 TL için 1 gün hapis cezası yatacak.

E.C’nin müşterilerin oynadığı kaybeden kuponları daha düşük miktar göstererek kalan parayı aldığını itiraf etti. Kıbrıs Gazetesi’nin haberine göre 29 Eylül günü yakalanan E.C’nin cezası belli oldu. Mecbur kaldığını ve bu yola başvurduğunu belirten E.C, çaldığı her 20 TL için 1 gün hapis cezası yatacak.

Temmuz-Ağustos aylarında Girne’de WorldStarBet’te çalışan E.C, 1.800 TL + bahşiş olarak bir anlaşma yaptığını belirtti. 15 gün sonra kasaya geçtiğini belirten E.C, kasada açık çıkması durumunda 5 çalışanın maaşının kesildiğini sözlerine ekledi. Şirketin maaşından 650 TL kesinti yaptığını söyleyen E.C, kirasını ödeyemediğini ve bu yola başvurmaktan başka çaresi kalmadığını belirtti.

Yargıç Temay Sağer, sanığın kendisine duyulan güveni kötüye kullandığını ve kendisine ekmek veren yere ihanet ettiğini belirtti. Kendisine yapılanların işverene karşı suç içlemesine neden olamayacağını dile getiren Sağer, işverenin de bu tip bir kesinti yapmasının yasalara aykırı olduğu söyledi. Ayrıca asgari ücret altında bir kişinin çalışmasının da yasak olması sebebiyle işveren hakkında soruşturma başlatıldı.

Girne Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, Kıdemli Yargıç Pınar Beyoğlu ve Yargıç Temay Sağer’in huzurunda görüşülen davanın karar oturumunda, KKTC Başsavcılığı adına Kıdemli Savcı Egemen Metay hazır bulundu.

Kararı okuyan Yargıç Temay Sağer, sanığın aleyhine getirilen tüm davalardan suçlu bulunarak mahkûm edildiğini kaydetti. Sanığın lehine ve aleyhine olan tüm hususlara değinen Yargıç Temay Sağer, sanık E.C’ye 6 ay hapis cezası verdiklerini açıkladı.

KKTC'de Hükümetin İlk Sınavı Bet Ofisler Olacak
Kıbrıs'taki Milli Piyango Büyük İkramiyesi Casino Krupiyesine Çıktı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top