Bets10'un Yeni Sitesi Milyar'da 8.000 TL Hoşgeldin Bonusu Sizi Bekliyor! Hemen Üye Ol!

Kuzey Kıbrıs Kumarla Özdeşleşen İmajını Yeniliyor

KKTC TurizmKuzey Kıbrıs denildiği anda akıllara gelen ilk şey kumar oluyor. Bu imajı değiştirmek isteyen yetkililer artık Kuzey Kıbrıs’ın kumarla anılmasını istemiyor. TurizmGüncel’in haberine göre yeni bir turizm planlaması yapan Kuzey Kıbrıs, bu tanıtım filmlerinde genellikle çocuklu aileleri oynatıyor. Reklam filmi dışında Kuzey Kıbrıs’tan kumarhane lisansı almak isteyenler de geri çevriliyor.

Kumarhane Lisansı Verilmeyecek

Kuzey Kıbrıs ekonomisinin büyük bir bölümünü turizm oluşturuyor. Ancak bu turizmin gelindiği noktadan yetkililer pek memnun değil. Son dönemde özellikle Türk ailelerini Yunanistan Adalarına kaptıran Kuzey Kıbrıs, bu ailelerin ilgisini yeni tanıtımlarıyla çekmeye çalışacak. Bunun için de ülkedeki kumar turizmini geri plana koymaya çalışacaklar. Kumarhane açıp Kuzey Kıbrıs’ta faaliyet göstermek isteyenlere lisans verilmeyecek. Bunun yanında aile turizmine katkıda bulunanlara devlet tarafından destek verilecek.

Aile Turizmi Öne Çıkacak

Akdeniz’in en önemli turizm yerleşkelerinden biri olan Kuzey Kıbrıs’ın asıl amacı adada konaklama süresini uzatmak. Kumar turizmi ön plana çıktığında da konaklama süresi beklentilerin bir hayli aşağısında kalıyor. Çoğu kişi oyunlarını oynayıp adada konaklamadan Kuzey Kıbrıs’ı terk ediyor. Bunun önüne geçmek için yetkililer ‘aile’ imajını öne çıkarmaya çalışacak. Tanıtım filmlerinde çocuklu aileler oynatılacak. Ayrıca turizm acentelerine de çocuklu ailelerin adaya getirilmesi için pazarlama kampanyaları hazırlanması talimatı verildi.

Pazarlama Çalışmaları Türkiye’nin 10 İlinde Yapılacak

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, yaptığı açıklamalarda Kuzey Kıbrıs’ın bir imaj değişikliğine ihtiyacı olduğunu vurguladı. İhtiyacı olan değişikliği de kısa sürede oluşturabilecek potansiyeli olduğundan bahsetti. Ayrıca Ataoğlu, dünyanın büyük şehirlerinin yanı sıra Türkiye’nin 10 büyük şehrinde de pazarlama çalışmalarının yoğunlaşacağını dile getirdi. Yaz turizmi ile birlikte kışın konferans turizmi konusunda da kendilerine güvendiklerini ve Türk şirketlerin gözdesi haline geleceklerini belirtti.

KKTC Turizm ve Pazarlama Dairesi’nden Latif İnce ise turizm acentelerinin Kuzey Kıbrıs’a getireceği turist başına destek alacaklarını ifade etti. Ayrıca İnce, Türkiye’de yaşanan turist sıkıntısının kendilerine de yansıdığını ve bu tip problemlerle mücadele için Türkiye ile aynı yolu izlediklerini açıkladı.

Ünlü Youtube Kullanıcıları Gözaltına Alındı
Pile’deki Kumar Sanığının Mahkemesi Hastanede Yapıldı

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top