Bets10'un Yeni Sitesi Milyar'da 8.000 TL Hoşgeldin Bonusu Sizi Bekliyor! Hemen Üye Ol!

Girne Kumarhanelerinde 11 Kişiye Suçüstü

KKTC Girne'de kumarhanede 11 sucustuPolis Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler geçtiğimiz günlerde Girne’de kapsamlı bir operasyon gerçekleştirdi. ‘Huzur Operasyonu’ adı verilen operasyonda kumarhanelerde kontroller yapıldı. Bu kontroller sonucunda kumarhanelere girmesi yasak olan 11 kişi suçüstü yakalandı.

‘Kumarhanelere girmesi yasak olan kişiler’ bu söylemi sık sık Kuzey Kıbrıs gazetelerinde görürüz. Ancak hiçbirinde neden kumarhaneye girişlerin yasak olduğu hakkında bilgi verilmez. Bu konuda ufak bir araştırma yaptıktan sonra işin aslı ortaya çıkar.

Kumarhanelere 18 yaşından küçük olan hiç kimse normal olarak giremez. Aynı şekilde Kuzey Kıbrıs’ta askerliğini yapan kişilerin de kumarhanelere girmesi yasaktır. Ancak Gündem Kıbrıs’ın bu haberinde bahsi geçen olay bunlardan ibaret değil. Kumarhanelerde taşkınlık veya hile yapan 11 kişinin suçüstü yakalandığını tahmin ediyoruz. Bunlar tespit edildiğinde kumarhaneye girişleri yasaklanır. Bu haberde de durum sanıyoruz bundan ibaret.

Girne’de yapılan operasyon sadece kumarhaneleri kapsamıyordu. Trafik denetlemeleri de eş zamanlı olarak yapıldı. Bu denetlemeler sonucunda 97 sürücüye yasal işlem yapılırken, 51 araç trafikten men edildi. 21:00’dan 05:00’a kadar gerçekleştirilen operasyonun diğer hedefleri; kahvehaneler, diskotekler, gece kulüpleri ve pansiyonlardı. Buralarda yapılan denetimler sonucunda olumsuz bir duruma rastlanmadı.

Kumarhaneler Girmesi Yasak Olan 11 Kişiye Yasal İşlem Başlatıldı

‘Huzur Operasyonu’nun’ asıl hedefi kumarhanelerdi. Son dönemde kumarhanelerde bulunması yasak olan kişilerin kumarhanelerde bulunduğu tahmin ediliyordu. Yapılan operasyon tahminlerin, daha doğrusu istihbaratın doğru çıktığını gösterdi. Kumarhanelere girmesi yasak olan 11 kişi tespit edilerek, haklarında yasal işlem başlatıldı.

51 Araçta 49’u Alkol Yüzünden Men Edildi

Trafikte yapılan kontroller sırasında ise bir araçta tecavüz aracı bir alet bulundu. Yakalanan kişi hakkında yasal işlem başlatıldı. Denetimler sırasında toplam 51 araç trafikten men edildi. Men edilen araçların 49’unda ise neden aynıydı. Alkollü araç kullanımı…

Kuzey Kıbrıs’ta dönem dönem büyük operasyonlar gerçekleştiriliyor. Son dönemdeki en kapsamlı operasyon böylece Girne’de gerçekleşmiş oldu. Huzur bozan bütün durumları ortadan kaldırmak için yapılan bu operasyona verilen ad da tam olarak gerçeği yansıtıyor. Muhtemelen birkaç ay sonra bu sefer Kuzey Kıbrıs’ın başka bir kentinde ‘Huzur Operasyonu’ göreceğiz.

Handikap İsimli Bahis Operasyonunda İddianame Tamamlandı
Esengin: ‘Bet Ofisleri Kapatacağız’

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top